vadipats.lv

7 padomi vienkāršā ieraksta mikrouzņēmējam

Balstoties uz pieredzi darbā ar mikrouzņēmējiem, sniegtajām konsultācijām un dažādiem novērojumiem, vadipats.lv ir izstrādājis 7 padomus, kurus atmaksātos ievērot vienkāršo ierakstu izmantojošam mikrouzņēmējam.

  1. Nebaidieties – mikrouzņēmējdarbība nav nekas briesmīgs, pat ja VID konsultants nepalīdz vai atbild nepieklājīgi, pat ja trūkst zināšanu ir jādara. Tas neko nemaksā un mēģinot sliktāk nebūs!
  2. Dari visu pats – sākot no saimnieciskās darbība reģistrēšanas, līdz grāmatvedības vešanai un atskaišu iesniegšanai. Pirmkārt tas nemaz nav sarežģīti, otrkārt tas ietaupīs līdzekļus un laiku, treškārt tas ir drošāk, jo nav jāriskē ar kāda cita zināšanām, attieksmi vai kārtīgumu. Turklāt tā var atklāt dažādas priekšrocības, kuras var noderēt darbībai. Protams nepaļaujies arī uz cita pieredzi un zināšanām – vienmēr paši izanalizējiet visu pieejamo informāciju.
  3. Rūpējies par attaisnojuma dokumentiem un dariet to laicīgi – pievērsiet uzmanību izmaksu pamatotībai un saistībai ar saimniecisko darbību, lai to nevarētu apšaubīt. Komplicētos gadījumos – personīgo telpu izmantošana (t.sk. komunālās izmaksas), personīgā auto izmantošana, personīgo telefonu izmantošana, braucieni, reprezentācijas izdevumi u.c. - jau laicīgi sagatavojiet lēmumus un izlietojuma aktus (t.sk. ceļa zīmes).
  4. Visus darījumus ievadiet uzskaitē pēc iespējas ātrāk – nelietojiet čeku krāšanas metodi, tā var kļūdīties aprēķinos un riskēt ar ārkārtas nodokļu maksājumiem. Darījumu uzskaitīšana laicīgi ir efektīvāka, tas taupa laiku un ietaupa stresu dažādu atskaišu sagatavošanai.
  5. Nodaliet bankas kontus – atdaliet bankas kontu un karti, ko lietojiet personīgām vajadzībām. Laicīgi no saimnieciskās darbības konta pārskaitiet aprēķināto peļņu pēc nodokļu nomaksas uz kontu personīgām vajadzībām un ikdienas personīgo izdevumu veikšanai izmantojiet šo kontu. Tas atvieglos uzskaites kārtošanu un ierobežos rūpes par attaisnojuma dokumentiem.
  6. Domājiet uz priekšu, izvērtējot riskus un ieguvumus – piemēram, krājiet naudu nodokļiem, neiztērējiet visu, tāpat izvērtējiet iespējas veicot brīvprātīgās VSAOI (sociālās iemaksas), vai tiešām spēsiet paši krāt savai pensijai, kā ir ar ilgstošām slimošanām, ja iemaksa veiksiet tikai no minimālās algas, arī pabalsti būs atbilstoši mazi.
  7. Turiet roku uz pulsa – sekojiet līdzi izmaiņā mikrouzņēmējdarbību reglamentējošos likumos un noteikumos, tas var radīt jums jaunas iespējas vai risinājumus ikdiena grūtībām. Piemēram, sekojiet vadipats.lv rakstiem un forumam.

www.vadipats.lv
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
23.10.2010