vadipats.lv

Dokumentu uzglabāšana sistēmā (papildināts)

Kopš 01.07.2011 sistēmā ir pieejam jauna funkcionalitāte - attaisnojuma dokumentu augšupielāde uzglabāšanai uzskaites sistēmā vadipats.lv

Ar šo tiek realizēta viena no vadipats.lv vīzijām par uzskaites mobilitāti, tas nozīmē, ka visi attaisnojuma dokumenti var tikt glabāti pašā sistēmā, nevis mapītē mājās, kas ir drošāk un ērtāk.

Atgādinām, ka atbilstoši MK noteikumiem Nr.585 6.pantam, ja attaisnojuma dokumentu sagatavo un glabā elektroniski, jānodrošina iespēja, ja nepieciešams, izsniegt šā dokumenta kopiju, norakstu vai izrakstu papīra formā. Turklāt šo pašu noteikumu 31.pants nosaka, ka Uzņēmumos, kur grāmatvedību kārto, izmantojot grāmatvedības datorprogrammas (grāmatvedības informācijas datorsistēmu programmatūru), nodrošina visas grāmatvedības informācijas saglabāšanu uzņēmuma arhīvā informācijas nesējos vai sistemātiski kārto un uzņēmuma arhīvā uzglabā attaisnojuma dokumentu un grāmatvedības reģistru izdrukas. Kopā ar elektroniski sagatavoto vai saņemto attaisnojuma dokumentu uzņēmums saglabā arī datus, kas ļauj noteikt elektroniskā dokumenta izcelsmi vai galamērķi, kā arī nosūtīšanas vai saņemšanas laiku.

No tā izriet, ka normatīvie akti pieļauj visu attaisnojuma dokumentu glabāšanu elektroniskā formātā, nodrošinot, ka šo dokumentu kopijas (salasāmā veidā) ir pieejamas pēc pieprasījuma un ka dati tiek glabāti arhīvā (tai skatā elektroniskā arhīvā) vismaz likumā noteikto laiku jeb vismaz 5 gadi (likums par grāmatvedību).

Lai pārliecinātos par normatīvo aktu interpretāciju, tā tika atkārtoti salīdzināta un sakrit ar VID viedokli (lasīt šeit).

Jaunā funkcionalitāte pilnvērtīgi ir izmantojama sadaļās Attaisnotie izdevumi, Rēķini un Žurnāls.

Funkcionalitātes apraksts pieejams vadipats.lv Lietošanas pamācībā, sadaļā "PIELIKUMI".

www.vadipats.lv
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
20.07.2011

 

Informējam, ka dotā funkcionalitāte tapusi pateicoties Rīgas Domes un Swedbank AS grantu programmas Atspēriens atbalstam.