vadipats.lv

Jaunumi 2012 Fiksētā ienākuma nodokļa maksātājiem

Sākot ar 2012.gadu iedibināti konkrēti noteikumi un ierobežojumi, gadījumiem, kad fiksētā ienākuma nodokļa maksātājs pārkāpj šīs kārtības piemērošanas ierobežojumus.

Ir noteikts, ka no mirkļa, kad ienākuma nodokļa maksātājs paplašina savu saimniecisko darbību ar profesionālo pakalpojumu sniegšanu vai sāk nodarbināt fizisku personu Iedzīvotāju ienākuma nodokli sāk maksāt pēc vispārējās kārtības (IIN lik. 11. vai 11.^1 pants). Par šīm izmaiņām fiksētā ienākuma nodokļa maksātājam ir pienākums informēt VID piecu darba dienu laikā.

Tāpat noteikts, ka pārsniedzot ieņēmumu ierobežojumu 10 000 Ls,  Iedzīvotāju ienākuma nodoklis nākošajā taksācijas periodā jāsāk maksāt pēc vispārējās kārtības.

Noteikts, ka minētajos gadījumos atkārtoti izvēlēties maksāt fiksēto ienākuma nodokli varēs ne agrāk kā pēc pieciem gadiem.

Fiksētā iedzīvotāju ienākuma nodokļa principi:

1. Fiksēto iedzīvotāju ienākuma nodokli var izvēlēties saimnieciskā darba veicējs, kuram:

  • nav darba ņēmēju;
  • ieņēmumi nepārsniedz 10 000 Ls;
  • neveic profesionālo darbību.

2. Lai aprēķinātu fiksēto ienākuma nodokli, maksātājs veic saimnieciskās darbības ieņēmumu uzskaiti vienkāršā ieraksta sistēmā.

3. Fiksētā ienākuma nodokļa apmērs ir 5% no taksācijas perioda ieņēmumiem no saimnieciskās darbības. Ieņēmumiem, kas pārsniedz 10 000 latu, tiek piemērota papildu likme 7% apmērā.

 

www.vadipats.lv
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
20.01.2012