vadipats.lv

Minimālā alga 2011.gadā Ls 200

Sākot ar 2011.gadu mainās minimālās algas apmērs no Ls 180 uz Ls 200 mēnesī, tas ietekmēs darba ņēmējus un arī saimnieciskā darba veicējus.

2010.gada 7.decembrī publicēti 2010.gada 30.novembra MK noteikumi Nr.1096 par minimālo mēneša darba algu un stundas tarifa likmi. Atbilstoši noteikumiem, sākot ar 2011.gada 1.janvāri, mēneša minimālā alga tiek noteikta Ls 200 apmērā, un minimālais stundas tarifs Ls 1,189 apmērā.

Minimālās mēneša algas apmērs ietekmē visus saimnieciskā darba veicējus, jo Valsts sociālās atbildības obligāto iemaksu (VSAOI) veikšanas robeža un minimālais apmērs izteikts minimālās algas apmērā. Proti, sākot ar 2011.gadu VSAOI jāveic par mēnesi, kad IENĀKUMI, bet fiksētā nodokļa maksātājam IEŅĒMUMI pārsniedz Ls 200 un Ls 660 (200*3.3) attiecīgi. VSAOI jāveic katru mēnesi līdz kalendārā gada beigām, ja IENĀKUMI, bet fiksētā nodokļa maksātājam IEŅĒMUMI pārsniedz Ls 2400 un Ls 7920 attiecīgi. Minimālās VSAOI ir jāveic no Ls 200, piemērojot aktuālo likmi. Ņemot vērā valsts budžeta plānus mainīt VSAOI likmes darba ņēmēju daļu, nav pārliecības, ka likme SDV nemainīsies.

Papildus informējam, ka 2010.gada 10.decembrī publicēti 2010.gada 30.novembra MK noteikumi Nr.1097 par mēneša neapliekamā minimuma un nodokļa atvieglojuma apmēru iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanai. Noteikumi nosaka, ka sākot ar 2011.gada 1.janvāri mēneša neapliekamais minimums tiek noteikts Ls 45 apmērā, bet neapliekamais minimums par apgādājamo palielināts uz Ls 70. Atgādinām, ka šie minimumi ietekmē iedzīvotāju ienākuma nodokļu apmēru tiem, kas maksā nodokli vispārējā kārtībā (ne fiksētais nodoklis, ne mikrouzņēmuma nodoklis, ne patentmaksa).

www.vadipats.lv
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
13.12.2010