vadipats.lv

Risinājums mikrouzņēmumu nodokļa deklarācijas sagatavošanai

Sākot ar 10.01.2011 vadipats.lv sistēmā ir pieejams automatizēts Mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) aprēķina modulis, kas gatavo arī VID EDS sistēmā iesniedzamu atskaites faila formātu. Sistēma īpaši piemērota vienkāršo ierakstu izmantojošiem mikrouzņēmējiem - saimnieciskās darbības veicējiem)

Atbilstoši likumam visi mikrouzņēmumi iesniedz Valsts ieņēmumu dienestam mikrouzņēmumu nodokļa ceturkšņa deklarāciju līdz ceturksnim sekojošā mēneša 15. datumam.

Kā zināms, tad Mikrouzņēmuma nodoklis tiek rēķināts 9% apmērā no apgrozījuma līdz ls 70 000 gadā, un pārsnieguma daļai piemēro 20% nodokli. Tāpat MUN aprēķinam ļoti svarīgs ir darbinieku skaits, kas nedrīkst būt lielāks par 5 un darbinieku neto ienākumi (jebkādi ienākumi), kas nedrīkst pārsniegt Ls 500 mēnesī. Pārsniedzot darbinieku skaitu, jāmaksā papildus MUN 2% apmērā par katru lieko darbinieku skaitu. Bet pārsniedzot neto ienākumu limitu, jāmaksā papildus MUN  20% par ienākumu daļu, kas pārsniedz Ls 500. Vairāk par mikrouzņēmumu nodokli var lasīt ŠEIT.

Vadipats.lv sistēmā gatavotais MUN aprēķins kalpo par pamatu MUN deklarācijas sagatavošanai. kas ir samērā komplicēta. Toties izmantojot vadipats.lv sistēmu deklarācijas sagatavošana ir ātra, ērta un saprotama.

Jāatgādina, ka  aprēķins tiek gatavots balstoties uz ieņēmumiem no uzskaites žurnāla, ko pilnveido ar noteiktiem parametriem, kas nav uzskaitīti vadipats.lv sistēmā, vai arī, kas nepieciešams atskaites precīzai sagatavošanai. Citiem vārdiem, lai iegūtu precīzu aprēķinu žurnālā jāuzskaita arī visi darījumi.

Aprēķina veikšanā tiek ņemts vērā, gan ieņēmumi, gan darbinieku skaits, gan darbinieku neto ienākumi. Darbinieku reģistrs veidojams zem sadaļas "Uzstādījumi" (iepriekš saukts "Profils"), bet darbinieku ienākumi ievadāmi parametru formā veidojot MUN aprēķinu. Nākotnē, kad būs pieejams algu uzskaites modulis, šī informācija būs sagatavojama automātiski.

Aprēķins ir vadipats.lv sistēmas papildpakalpojums, kas nākotnē tiks piedāvāts par mikromaksājumu, taču šobrīd tas BETA testēšanas versijā pieejams bez maksas. vadipats.lv komanda priecāsies saņemt ieteikumus vai atsauksmes attiecībā uz šo pakalpojumu.

Balstoties uz aprēķinu, kas lietotājam tiek sagatavots MS Exel formātā, sistēma sagatavo arī VID EDS sistēmai domātu failu (*.xml formātā), kas tiek sagatavots kopā ar aprēķinu saspiestā *.zip failā, ko uzglabā uz datora. *.xml fails EDS sistēmā veidojot jaunu dokumentu augšupielādējams tādējādi taupot laiku atskaites ievadei EDS vidē.

MUN aprēķins pieejams vadipats.lv uzskaites sistēmā sadaļā „Atskaites”. Sīkāk lasiet Lietošanas pamācībā sadaļā atskaites.

www.vadipats.lv
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
10.01.2011