vadipats.lv

PVN deklarācijas modulis vadipats.lv

Sākot ar 02.04.2011 vadipats.lv sistēmā ir pieejams automatizēts PVN deklarācijas aprēķina modulis saimnieciskās darbības veicējiem.

Vairāk informācijas par PVN 2011.gadā lasiet ŠEIT

PVN deklarācijas aprēķins kalpo par pamatu PVN deklarācijas sagatavošanai. PVN deklarācijas aprēķins tiek sagatavots balstoties uz darījumu uzskaiti vadipats.lv „Žurnālā” un to atainojumu PVN uzskaites žurnālā. PVN deklarācijas aprēķins pieejams visiem, kas uzstādījumos atzīmējuši, ka ir PVN maksātāji.

Vadipats.lv sistēma sagatavo sekojošas PVN deklarācija sadaļas:

 • PVN - DEKLARĀCIJA
 • PVN1_1 - Priekšnodoklis par iekšzemē iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem (deklarācijas 62.rinda), kurā atšifrē atbilstošos darījumus virs 1000 Ls, pārējo summē.
 • PVN1_2 - Priekšnodoklis par precēm un pakalpojumiem, kas saņemti no ES (deklarācijas 64 rinda) - atšifrē visus atbilstošos darījumus.
 • PVN1_3 - Nodoklis par piegādātajām precēm un sniegtajiem pakalpojumiem (deklarācijas 41, 42, 44, 48'2 rindas), kurā atšifrē atbilstošos darījumus virs 1000 LVL, pārējo summē.
 • 5. PVN2 - Pārskats par preču piegādēm un sniegtajiem pakalpojumiem ES - atšifrē konkrētos darījumus pa darījuma partneri, summējot darījuma summu.

Ierobežojumi

Vadipats.lv sistēma nesagatavo sekojošās PVN deklarācijas daļas:

 • PVN 3 - Labojumu pārskats par preču piegādēm un sniegtajiem pakalpojumiem ES - labojums PVN2. Sistēmā veiktie labojumi sagatavos atkārtoti PVN 2, ko EDS vidē var izmantot šīs deklarācijas daļas sagatavošanai.
 • PVN 4 - PVN deklarācija par taksācijas gadu – šī deklarācija ir visu deklarāciju apkopojums. Ko atsevišķi sistēmai gatavot neredzam vajadzības.
 • PVN 5 - Piegādāto preču vērtība sadalījumā pa brīvostas un SEZ – šo deklarācijas daļu sistēma negatavo, jo tā ir ļoti specifiska ar specifisku uzskaiti.
 • PVN 7 1,2 un 3 - Pārskats par fiskālā pārstāvja veiktajiem darījumiem – sistēmā šāda veida darījumi netiek uzskaitīti tāpēc šo pielikumu nav iespējams sagatavot.

Vadipats.lv sistēmā minētajās deklarācijās, kurās informācija tiek sagatavota, netiek sagatavota sekojoša informācija:

 • PVN 1_1 – N – Darījuma partnerim nav PVN reģistrācijas numurs; K – Lauksaimniekiem izmaksātā kompensācija; Z – zaudēti parādi; 4-kreditrēķins (sistēma tādu neatpazīs); 6 - muitas deklarācija (sistēma tādus dokumentus sistēmas EDS versijā jāievada ar roku).
 • PVN 1_2 – C – preču saņemšana saskaņā ar likuma 33.panta 4.daļu.
 • PVN 2 – S – trīssturveida darījumi; C – preču piegāde saskaņā ar likuma 33.panta 3.daļu.

Pašlaik vadipats.lv sistēma nodrošina tikai LVL valūtu. Tas skar īpaši PVN deklarāciju PVN 1_3, kur jānorāda valūta un summa oriģinālvalūtā. Šī informācija pagaidām jāprecizē EDS vidē ar roku.

Aprēķins ir vadipats.lv sistēmas papildpakalpojums, kas nākotnē tiks piedāvāts par maksu, taču šobrīd tas BETA testēšanas versijā pieejams bez maksas. vadipats.lv komanda priecāsies saņemt ieteikumus vai atsauksmes attiecībā uz šo pakalpojumu.

Balstoties uz aprēķinu, kas lietotājam tiek sagatavots MS Exel formātā sistēma sagatavo arī VID EDS sistēmai domātā faila formātā (*.xml), kas tiek sagatavots kopā ar aprēķinu saspiestā *.zip failā, ko uzglabā uz datora. *.xml fails EDS sistēmā veidojot jaunu dokumentu augšupielādējams tādējādi taupot laiku atskaites ievadei EDS vidē.

PVN deklarācijas aprēķins pieejams vadipats.lv uzskaites sistēmā sadaļā „Atskaites”. Sīkāk lasiet sistēmas lietošanas pamācībā.

 

www.vadipats.lv
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
04.04.2011