vadipats.lv

No 2011.gada atskaišu sniegšanai VID tikai EDS

2011.gada 1.janvārī beigsies likuma par „Par nodokļiem un nodevām” pārejas noteikumu 98.punkta prasības, kas paredzēja iespēju saimnieciskās darbības veicējiem iesniegt atskaites VID papīra formātā. Tātad sākot no 2011.gada visas atskaites VID tikai izmantojot EDS (elektroniskās deklarēšanas sistēmu)

Vienīgais izņēmums, ko paredz pārejas noteikumu 99.punkts, ir, ka līdz 2012.gada 1.janvārim nodokļu maksātājiem, kuru juridiskā adrese vai deklarētā dzīvesvieta atrodas administratīvajā teritorijā, kurā nav interneta pieejas, ir tiesības iesniegt nodokļu un informatīvās deklarācijas rakstiskā veidā. Tomēr ņemot vērā, ka Latvijā pamatoti interneta pārklājums ir viens no labākajiem pasaulē, tādu teritoriju vai vietu atrast ir grūti.

Neskatoties uz to, ka ir atlicis vien mēnesis, joprojām daudziem EDS ir mīkla, neskatoties uz to, ka EDS nav nekas pārmērīgi sarežģīts, tas taupa jūsu laiku un naudu.

Jāpiebilst, arī, ka šodien praktiski visas grāmatvedības uzskaites programmas nodrošina pārskatu eksportu uz EDS noteikta formāta failu veidā. Arī vadipats.lv sistēmā veidotajām atskaitēm (sākot ar 2011.gadu) nodrošina EDS atbilstoša formāta failu veidošanu, ko var iesniegt VID. Tātad nav nepieciešams EDS sistēmā atskaites veidot ar roku, atliek vien veikt uzskaiti sistēmā, kas nodrošina šo pakalpojumu. Protams EDS ir izslēgta pārrakstīšanās vai aritmētisku kļūdu iespējamība, kas EDS tiek pārbaudīta automātiski.

Lai kļūtu par EDS lietotāju, ir jāaizpilda līgums un iesnieguma forma, kas jāiesniedz VID Nodokļu pārvaldes Nodokļu administrēšanas daļas klientu apkalpošanas centros vai izmantojot VAS "Latvijas Pasta" vai VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" izsniegto e-paraksta viedkarti, jāveic tiešsaistes reģistrācija EDS. Izvēloties šo variantu ir tikai jāaizpilda neliela tīmekļa forma un tajā ierakstītie dati jāapstiprina ar e-parakstu. Uzreiz pēc e-paraksta pievienošanas formā norādītās personas kļūs par pilnvērtīgiem EDS lietotājiem un varēs pārstāvēt norādīto nodokļu maksātāju.

Līguma un iesnieguma veidlapa ir pieejama drukātā veidā VID, kā arī elektroniski:

  • - līgums „Par elektronisko dokumentu parakstīšanu ar elektronisko parakstu, izmantojot Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmas pakalpojumus” – forma atrodam šeit.
  • - iesniegums „Iesniegums par Valsts ieņēmumu dienesta informācijas sistēmas lietotāju saraksta noteikšanu un pilnvaru piešķiršanu” – forma atrodama šeit.

Šos dokumentus aizpilda divos eksemplāros un iesniedz VID nodaļā (var sūtīt arī pa pastu). Akceptējot (parakstot) līgumu, EDS administrators piecu darba dienu laikā reģistrēs lietotājus un nosūtīs viņiem uz iesniegumā norādītajām e-pasta adresēm lietotāja identifikatoru un sākotnējo paroli.
VID Nodokļu pārvaldes Elektroniskās deklarēšanas daļa piedāvā arī praktisku palīdzību EDS apgūšanā, iepriekš piesakoties pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

www.vadipats.lv
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
29.11.2010

Raksts sagatavots izmantojot:

http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=11&id=518&hl=1
EDS nāksies ievērot obligātā kārtībā, Ingrīda Lejniece, 25.03.2010 /http://www.d-k.lv/lat/publications/33