vadipats.lv

Vienkāršais ieraksts Biedrībām - vadipats.lv sistēmā (Precizēts)

15.12.2011, Ministru kabinets (MK) galīgā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā „Par grāmatvedību” un Biedrību un nodibinājumu likumā, kas atļaus iesniegt vienkāršotu gada pārskatu un kārtot grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā mazajām biedrībām, nodibinājumiem un arodbiedrībām.

Vienkāršā ieraksta risinājumu varēs izmantot biedrības, nodibinājumi un arodbiedrības, kuru apgrozījums (ieņēmumi) no saimnieciskajiem darījumiem pārskata gadā nepārsniegs 25 tūkstošus latu. Līdz ar to minētajām biedrībām, nodibinājumiem un arodbiedrībām būs nepieciešams sastādīt tikai divas pārskata daļas –ieņēmumu un izdevumu, ziedojumu un dāvinājumu

Pašlaik visas biedrības, nodibinājumi un arodbiedrības grāmatvedību kārto divkāršā ieraksta sistēmā. Tas attiecas arī uz invalīdu biedrībām.

Līdz šim tikai reliģiskās organizācijas, kuru saimnieciskie darījumi pārskata gadā nepārsniedza 25 tūkstošus latu, varēja kārtot grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā.

27.03.2012 veiktas izmaiņas MK 585 23. un 42. pants, kas nosaka vienkāršā ieraksta kārtību minētajām "mazajām" biedrībām.

  • 23.pants nosaka, ka vienkāršais ieraksts "mazo" biedrību gadījumā ir uzskaite, kurai iekārto naudas plūsmas uzskaites žurnālu, kurā reģistrē skaidrās un bezskaidrās naudas ieņēmumus un izdevumus, vai divus atsevišķus žurnālus - kases grāmatu un kredītiestāžu kontu grāmatu. Lai fiksētu gada pārskata sagatavošanai un nodokļu aprēķināšanai nepieciešamos datus, kā arī veiktu mantas un norēķinu kontroli, papildus iekārto attiecīgus analītiskās uzskaites reģistrus (piemēram, pamatlīdzekļu un nemateriālo ieguldījumu uzskaites reģistrs, materiālu uzskaites reģistrs, debitoru uzskaites reģistrs un kreditoru uzskaites reģistrs).
  • 42.^2.pants nosaka, ka "mazajām" biedrības ir atbrīvotas no grāmatvedības organizācijas dokumentu izstrādāšanas un apstiprināšanas (atbilstoši NK 585: 41., 42., 43. un 60.punktiem).

Vadipats.lv sadarbībā ar Latvijas Pilsonisko aliansi sākot ar 01.01.2012 vortālā VADIPATS.lv, izmantojot esošo sistēmas platformu, piedāvā uzskaites sistēmu, kas atbildīs jaunajām grāmatvedības prasībām un veidota tā, lai ievērojami atvieglotu ne vien biedrību grāmatvedību, bet arī gada pārskatu sagatavošanu. Sistēma strādās turpinot vadipats.lv vīziju un īstenojot mikromaksājuma konceptu. Atbilstoši Baltic Institute of Social Sciences pētījumam par grāmatvedības slogu Biedrībām 2011.gadu, vadipats.lv sistēma, izmantojot jauno sistēmu, sola ietaupīt biedrībām gadā vismaz 300 Ls.

www.vadipats.lv

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
30.03.2012