vadipats.lv

Viens darbinieks - Vienā MUN uzņēmumā

Visus aicinām pievērst uzmanību, ka darbinieks drīkst strādāt tikai vienā mikrouzņēmumā. Šajā uzņēmumā darbiniekam jāiesniedz algas nodokļu grāmatiņa.
Ja darbinieks tiek nodarbināts citur, tad citā uzņēmumā darbiniekam nevar tikt piemēroti nodokļu atvieglojumi.

 

Pievērsiet uzmanību, ka mikrouzņēmums nevar nodarbināt cilvēku, kas strādā jau kāda citā mikrouzņēmuma nodokli maksājošā uzņēmumā.

Šī kārtība izveidota apzināti, jo likumdevējs nevēlas, lai cilvēki, kam jau piemērota īpaša nodokļu maksāšanas kārtība, saņem vēl citus atvieglojumus.
Tāpēc ieteicams sākotnēji nopietni aprēķināt vai mikrouzņēmuma nodokļa maksāšana ir izdevīgāka par nesaņemtajiem atvieglojumiem.

Piemērs: Jānis, kas pamatdarbā saņem 500 ls bruto (viņam ir viens apgādājamais), papildus saņem citā uzņēmumā A. variantā 50 ls ; B. variantā 200 ls. Vai Jānim ir izdevīgi, ka uzņēmums, kur Jānis saņem papildus ienākumus reģistrējas kā mirkonodokļa maksātājs.

Kā redzams piemērā mazu papildus ienākumu gadījumā nav izdevīgi strādāt mikrouzņēmuma nodokli maksājošā uzņēmumā, bet lielāku papildus ienākumu gadījumā šis izdevīgums atsver zaudētos atvieglojumus. Šajā gadījumā netiek analizētas uzņēmumu izmaksas.

Informējam – ka šis ierobežojums neattiecas uz attaisnotajiem izdevumiem, par saviem un ģimenes locekļu izglītību un ārstnieciskajiem izdevumiem. Proti, cilvēks var saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu par attaisnotajiem izdevumiem no ienākuma nodokļa, kas samaksāts no inākumiem, kas gūti citā uzņēmumā ne mikrouzņēmuma nodokļa maksājošā uzņēmumā.

P.s. Atgādinām, ka uzņēmumam ar darbiniekiem jāslēdz rakstiska vienošanās par to, ka darbinieks piekrīt strādāt uzņēmumā - mikoruzņēmuma nodokļa maksātājā, jo šī kārtība paredz mazāku sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veikšanu.

www.vadipats.lv
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
14.09.2010