vadipats.lv

Vadipats.lv risinājums VSAOI atskaites sagatavošanai

Sākot ar 04.01.2011 vadipats.lv sistēmā ir pieejams automatizēts Valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) aprēķina modulis, kas gatavo arī VID EDS sistēmā iesniedzamu atskaites faila formātu.

Detalizēti informāciju par VSAOI un pienākumu gatavot atskaiti lasiet ŠEIT.

Vadipats.lv sistēmā gatavotais VSAOI aprēķins kalpo par pamatu VSAOI atskaites sagatavošanai. Kaut arī VSAOI atskaite ir samērā vienkārša, pirms tās sagatavošanas, jāpārliecinās par sociālo iemaksu maksāšanas nepieciešamību. Bieži vien daudzi izvēlas iet vienkāršāko ceļu un ,neatkarīgi no nepieciešamības, veic VSAOI maksājumus no minimālās algas. Lai izvairītos no liekas nodokļu maksāšanas, vaidpats.lv piedāvā aprēķina moduli, kas aprēķinās vai ir radusies nepieciešamība maksāt vai nemaksāt VSAOI. Protams brīvprātības princips šajā gadījumā arī tiek ievērots.

Jāatgādina, ka  aprēķins tiek gatavots balstoties uz ieņēmumiem un izdevumiem no uzskaites žurnāla, ko pilnveido ar noteiktiem parametriem, kas nav uzskaitīti vadipats.lv sistēmā, vai arī, kas nepieciešams atskaites precīzai sagatavošanai. Citiem vārdiem, lai iegūtu precīzu aprēķinu žurnālā jāuzskaita arī visi darījumi.
Aprēķina veikšanā tiek ņemts vērā, gan nodokļu maksāšanas kārtība (vispārējā kārtība vai fiksētā nodokļa maksātājs) kā arī pašnodarbinātās personas statuss.

Aprēķins ir vadipats.lv sistēmas papildpakalpojums, kas nākotnē tiks piedāvāts par mikromaksājumu, taču šobrīd tas BETA testēšanas versijā pieejams bez maksas. vadipats.lv komanda priecāsies saņemt ieteikumus vai atsauksmes attiecībā uz šo pakalpojumu.

Balstoties uz aprēķinu, kas lietotājam tiek sagatavots MS Exel formātā, sistēma sagatavo arī VID EDS sistēmai domātu failu(*.xml formātā), kas tiek sagatavots kopā ar aprēķinu saspiestā *.zip failā, ko uzglabā uz datora. *.xml fails EDS sistēmā veidojot jaunu dokumentu augšupielādējams tādējādi taupot laiku atskaites ievadei EDS vidē.

VSAOI aprēķins pieejams vadipats.lv uzskaites sistēmā sadaļā „Atskaites”. Sīkāk lasiet Lietošanas pamācībā sadaļā atskaites.

www.vadipats.lv
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
04.01.2011